İş Sözleşmesinin Haklı Sebeble Sona Ermesi Halinde Kıdem Tazminatı ve Diğer Alacakların Durumu

DMB Partners Avukatlık Hukuk Bürosu

İş ilişkisinin sona ermesi 4857 sayılı İş Kanunu’nda özel hükümler ile düzenlenmiştir.

İş ilişkisinin sona ermesi 4857 sayılı İş Kanunu’nda özel hükümler ile düzenlenmiştir. İş ilişkisi ikale (karşılıklı anlaşma yoluyla fesih)

, ölüm, bildirimsiz fesih, bildirim yoluyla fesih, emeklilik, işyerinin devri, belirli süreli iş sözleşmesinin süresinin bitmesi veya amacın sona ermesi, askerlik nedeniyle fesih, evlilik nedeniyle fesih gibi haklı ve/veya geçerli nedenler ile sona erebilir. İş ilişkisinin sona ermesine bağlı olarak kıdem tazminatı, ihbar tazminatı , kötüniyet tazminatı , boşta geçen süre tazminatı , işe başlatmama tazminatları söz konusu olabileceği gibi, yasal zamanaşımı sürelerinin içerisinde talep edilebilen fazla mesai, yıllık ücretli izin, resmi tatil ve bayram çalışması ücretleri de dava konusu edilebilecektir. DMB Partners olarak iş sözleşmesinden kaynaklanabilecek bütün ücret uyuşmazlıklarında müvekkillerimizi temsil etmekteyiz.  Ayrıntılı bilgi için iletişim formunu doldurarak, telefonla arayarak veya e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sohbeti Aç
Yardıma mı ihtyiacınız var?
Canlı İletişim
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz